Про звернення депутатів до керівництва держави з проханням прийняти та підписати Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні

Про звернення депутатів Поворської  сільської ради  до керівництва держави  з проханням прийняти та підписати Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні.

Текст звернення до керівництва держави , які прийняли  на двадцять другій сесії сільської ради від 30 червня 2022 року  № 22/12 додаємо :

до рішення  сільської  ради

від 30.06.2022 року   № 22/12

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Верховної Ради України, начальника Волинської обласної військової адміністрації та вірян Української православної церкви Московського патріархату

Українська православна церква московського Патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ), для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, практично є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Діяльність Української православної церкви (Московського патріархату) (далі - УПЦ МП) носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра» росія цинічно використовує УПЦ ПМ і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють).

Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і це був один із аргументів про «необхідність навести лад в Україні».

Православна церква в росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ, та персонально патріарха кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати  Поворської сільської  ради, звертаємося до:

• Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України з проханням прийняти та підписати Закон, про заборону діяльності УПЦ МП в Україні , що дасть  можливість  збудувати  єдину православну незалежну українську церкву.
  • начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка з проханням негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території   Поворської  територіальної громади;

Прийнято на двадцять другій

сесії сільської  ради 30.06.2022 року № 22/12