ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту регуляторного акту рішення Поворської сільської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади».
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту регуляторного акту рішення Поворської сільської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади».
Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою отримання зауважень та пропозицій від фізичних осіб та юридичних осіб, їх об’єднань повідомляємо про оприлюднення проекту регуляторного акту рішення Поворської сільської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади».
Головний розробник проекту рішення: виконавчий комітет Поворської сільської ради.
Проект рішення разом з аналізом впливу розміщений на офіційному сайті Поворської сільської ради: povyrsk@ukr.net
З текстом проекту та аналізом його регуляторного впливу можна ознайомитися також в кабінеті секретаря Поворської сільської ради за адресою: вул. Київська, 39 с. Поворськ Ковельський район Волинська область.
Пропозиції та зауваження приймаються протягом одного місяця з дня офіційного опублікування цього проекту шляхом їх подачі в електронному вигляді на електронну адресу: povyrsk@ukr.net або поштову адресу: вул. Київська, 39 с. Поворськ Ковельський район Волинська область, 45050.
ПОВОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КОВЕЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
( восьмого скликання )
РІШЕННЯ (проєкт)
2026 року № 57/
Про затвердження Методики розрахунку
орендної плати за користування комунальним майном
Поворської сільської територіальної громади
Відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частина 2 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», постанов Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна» та від 28 квітня 2021 року № 630 «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно» сільська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Методику розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади( додаток 1).
2.Визнати таким, що втратив чинність п. 3 рішення Поворської сільської ради від 23 грудня 2011 року № 19/4 «Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання орендної плати за користування майном спільної власності територіальної громади Поворської сільської ради».
3.Це рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення. 4.Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально –економічного розвитку.
Сільський голова Інна БОНДАРЧУК
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сільської ради
від_________ №_________
Методика розрахунку орендної плати за оренду
комунального майна Поворської територіальної громади
1. Методика розрахунку орендної плати за оренду комунального майна Поворської територіальної громади (далі - Методика) розроблена відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна“ (далі – Закон), Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 р. № 483 (далі – Порядок), постанови КМУ від 28.04.2021 року № 630 «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно» з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму розрахунку плати за оренду єдиних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, нерухомого (будівлі, приміщення, їх частини) та іншого окремого індивідуально визначеного майна комунальних підприємств, організацій, установ.
2. Орендна плата - це встановлений договором оренди платіж у грошовій формі, який орендар сплачує за користування майном на умовах, визначених у договорі оренди незалежно від наслідків господарської та іншої діяльності. Форма розрахунку орендної плати наведена у Додатку 3.
3. До плати за оренду майна не включаються витрати на його утримання та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язується надавати орендарю комунальне підприємство (установа, організація), на балансі яких перебуває це майно.
Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком орендарям і прибудинкової території розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної загальної площі.
Відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна (у тому числі місць загального користування та прибудинкової території) та надання комунальних послуг орендарю здійснюється відповідно до договору, укладеного між балансоутримувачем та орендарем.
4. У разі оренди нерухомого майна, в т.ч числі при продовженні договорів оренди, строк дії яких продовжується відповідно до абзацу четвертого частини сьомої статті 18 Закону, та іншого окремого індивідуально визначеного майна розмір річної орендної плати визначається за формулою:
де О пл. - розмір річної орендної плати, грн;
В п – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, (без ПДВ), грн;
С ор – орендна ставка, визначена згідно з додатком 1 до Методики (у разі укладення договору з орендарем відповідно до ст.15 Закону), або додатком 2 (для договорів оренди, які продовжують вперше). У разі якщо додатком 1 до цієї Методики не визначена орендна ставка для орендаря, зазначеного у ст. 15 Закону, для розрахунку орендної плати застосовується оренда ставка, визначена державною методикою.
5. Розмір орендної плати за базовий місяць оренди нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна визначається за формулою:
де О пл - розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.
6. Розмір добової орендної плати розраховується на основі розміру місячної орендної плати з розрахунку кількості днів у місяці фактичного користування за формулою:
|
- розмір добової орендної плати, гривень; |
||
|
Х |
- кількість днів у місяці фактичного користування. |
7. Розмір погодинної орендної плати визначається на основі розміру добової орендної плати із розрахунку 24 години у добі за формулою:
|
- розмір погодинної орендної плати; |
||
|
Х |
- кількість днів у місяці фактичного користування. |
У разі якщо погодинна орендна плата припадає на вихідний або святковий день, у такі дні орендна плата нараховується за повну добу.
8. Результати незалежної оцінки майна чинні протягом 12 місяців від дати оцінки, якщо інший строк не передбачено у звіті про оцінку майна.
9. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна становить 1 гривню на рік (без ПДВ) і оренда плата не коригується на індекс інфляції, встановлюється таким орендарям:
- органам державної влади, іншим бюджетним організаціям, закладам, установам, які повністю фінансуються з державного бюджету;
- органам місцевого самоврядування для розміщення центрів надання адміністративних послуг, іншим установам, організаціям і підприємствам, засновником яких виступає Поворська сільська рада Ковельського району Волинської області, які повністю або частково фінансуються з бюджету Поворської територіальної громади;
- Пенсійному фонду України та його територіальним органам;
- редакціям державних і комунальних періодичних видань, які повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів, або заснованих об’єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, трудовими і журналістськими колективами, а також реформованим друкованим медіа та редакціям відповідно до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих медіа”;
Орендна плата у розмірі, встановленому цим пунктом, не застосовується у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:
- рекламного та еротичного характеру;
- заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;
- в яких понад 50% загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;
- заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.
11. Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів) встановлюється на рівні 1 відсотка вартості об’єкта оренди.
Розмір річної орендної плати у разі оренди транспортних засобів встановлюється на рівні 1 відсотка вартості об’єкта оренди.
У разі коли орендарем є суб’єкт малого підприємництва, розмір річної орендної плати за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна, у тому числі транспортних засобів, становить 5 відсотків вартості об’єкта оренди.
У разі якщо інше окреме індивідуально визначене майно, а також транспортні засоби передаються в оренду за результатами проведення аукціону, орендна плата, розрахована відповідно до цього пункту Методики, застосовується як стартова на першому аукціоні.
12. Індексація орендної плати може бути зупинена у випадку прийняття відповідного законодавчого акта.
У разі визначення орендаря за результатами аукціону розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається за результатами такого аукціону та зазначається у договорі оренди.
Якщо орендна плата визначена на підставі цієї Методики (крім п. 9 Методики), або абз. 4 ч. 7 ст. 18 Закону (орендна плата за базовий місяць), і при цьому між датою визначення орендної плати за базовий місяць і датою підписання акту приймання-передавання минуло більше ніж один повний календарний місяць, то розмір орендної плати за перший місяць оренди встановлюється шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції у місяцях, що минули з дати визначення орендної плати за базовий місяць.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції.
Сільський голова Інна Бондарчук
Додаток 1
до Методики розрахунку орендної плати за
оренду комунального майна Поворської територіальної громади
ОРЕНДНІ
ставки для договорів оренди комунального майна
|
Орендна ставка, відсотків |
|
|
1. Для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує 30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря |
10 |
|
2. Приватні заклади освіти (суб’єкти підприємницької діяльності), які мають ліцензію на надання освітніх послуг у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг |
10 |
|
3. Для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії |
8 |
|
4. Державні та комунальні підприємства, установи, організації/ громадські організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки або їх члени під творчі майстерні) |
4 |
|
5. Установи і організації, діяльність яких фінансується з місцевих бюджетів |
1 |
|
6. Державні видавництва і підприємства книгорозповсюдження |
4 |
|
7. Вітчизняні видавництва та підприємства книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (або) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру) |
4 |
|
8. Дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, представництва міжнародних організацій в Україні (крім договорів, орендна плата за якими врегульована міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України) |
3 |
|
9. Державні заклади освіти, що частково фінансуються з державного бюджету, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері |
3 |
|
10. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності та засновані неприбутковими громадськими об’єднаннями, які отримують державне фінансування з держав - членів ЄС |
3 |
|
11. Приватні заклади загальної середньої освіти (суб’єкти підприємницької діяльності), які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг |
3 |
|
12. Установи і організації, діяльність яких частково фінансується за рахунок державного бюджету, добровільні об’єднання органів місцевого самоврядування |
3 |
|
13. Комунальні заклади охорони здоров’я, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів |
1 |
|
14. Музеї, крім тих, які повністю фінансуються за рахунок державного або місцевого бюджету |
3 |
|
15. Громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворені ними спортивні клуби (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацькі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки, центри студентського спорту закладів вищої освіти, центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, - виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг |
3 |
|
16. Державні та комунальні спортивні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки, центри студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчі заклади, центри фізичного здоров’я населення, центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, а також бази олімпійської, параолімпійської та дефлімпійської підготовки |
3 |
|
17. Комунальні заклади охорони здоров’я, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів, та комунальні некомерційні підприємства, що утворилися у результаті реорганізації комунальних закладів охорони здоров’я |
1 |
|
18. Заклади освіти, засновані на будь-якій формі власності, суб’єкти підприємницької діяльності, що мають ліцензію на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг |
1 |
|
19. Надавачі соціальних послуг, які включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” |
1 |
|
20. Релігійні організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній: |
|
|
на площі не більш як 50 кв. метрів |
3 |
|
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів |
7 |
|
21. Народні депутати України або депутати місцевих рад для розміщення громадської приймальні, у тому числі коли договір оренди від імені депутата укладається громадською організацією в інтересах депутата і для розміщення його депутатської приймальні (крім випадків, коли в інтересах народного депутата України діє уповноважений орган Верховної Ради України, в такому разі застосовується пункт 13 цієї Методики): |
|
|
на площі не більш як 50 кв. метрів |
3 |
|
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів |
7 |
|
22. Громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
3 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
|
23. Реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
1 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
|
24. Релігійні організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, які на момент введення в дію Закону України “Про оренду державного та комунального майна” безоплатно використовували об’єкт оренди на підставі договору позички або іншого договору для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній |
0,01 |
|
25. Громадські об’єднання, благодійні організації для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб |
0,01 |
|
26. Молодіжні та дитячі громадські об’єднання, які протягом останніх двох років, що передують року звернення, співпрацюють з органами державної влади та/або органами місцевого самоврядування щодо виконання державних цільових, регіональних, місцевих та інших програм у сфері молодіжної політики: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
3 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
|
27. Молодіжні центри, що є неприбутковими установами державної та комунальної форми власності: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
3 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
Сільський голова Інна Бондарчук
Додаток 2
до Методики розрахунку орендної плати за оренду комунального майна Поворської територіальної громади
ОРЕНДНІ
ставки для договорів оренди, які продовжуються вперше
|
Орендна ставка, відсотків |
|
|
|
|
1) розміщення казино, інших гральних закладів, гральних автоматів |
100 |
|
2) розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти |
45 |
|
3) розміщення: банкоматів ресторанів з нічним режимом роботи відділень банків, фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості) торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї |
40 |
|
4) розміщення: виробників реклами саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу торговельних об’єктів з продажу автомобілів зовнішньої реклами на будівлях і спорудах |
30 |
|
5) організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності |
25 |
|
6) розміщення суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів |
22 |
|
7) розміщення: майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів майстерень з ремонту ювелірних виробів аптек, аптечних пунктів(кіосків), що реалізують готові ліки приватних закладів охорони здоров’я суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз, скелець редакцій засобів масової інформації: - рекламного та еротичного характеру - тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства - тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації - тих, що засновані за участю суб’єктів господарювання, одним із видів діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення |
20 |
|
8) розміщення: турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків торговельних об’єктів з продажу непродовольчих товарів, алкогольних та тютюнових виробів* офісних приміщень (крім відділень банків, фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості) суб’єктів господарювання, що надають послуги, пов’язані з переказом грошей суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування антен, технічних засобів і антен операторів телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету |
18 |
|
9) розміщення: ресторанів, кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи* ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль складів, крамниць-складів, магазинів-складів приватних архівних установ камер схову стоянок для автомобілів, паркінгів суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів |
15 |
|
10) розміщення: суб’єктів господарювання, що провадять виробничу діяльність комп’ютерних клубів та інтернет-кафе аптек, ветеринарних аптек рибних господарств шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів суб’єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-вишукувальні, проектно-конструкторські роботи інформаційних агентств виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи суб’єктів підприємницької діяльності, що надають освітні послуги погодинно (курси, тренінги, семінари тощо) торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи |
12 |
|
11) розміщення: суб’єктів кінематографії, основною діяльністю яких є кіновиробництво або технічне забезпечення і обслуговування кіновиробництва за умови, що вони внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів редакцій засобів масової інформації приватних закладів освіти (суб’єктів підприємницької діяльності), які мають ліцензію на надання освітніх послуг у відповідній сфері (крім закладів освіти і суб’єктів підприємницької діяльності, визначених в абзаці четвертому підпункту 18 та абзаці третьому підпункту 20 цього пункту), на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг |
10 |
|
|
|
|
12) організація та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує 30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря, якщо балансоутримувачем є державне або комунальне підприємство, установа, організація, що провадить діяльність з організації конгресів і торговельних виставок |
10 |
|
13) розміщення: закладів фізичної культури і спорту, крім тих, які наведені в абзацах восьмому підпункту 18 цього пункту суб’єктів підприємницької діяльності, що надають освітні послуги без отримання ліцензії суб’єктів господарювання, що здійснюють побутове обслуговування населення громадських вбиралень виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні |
9 |
|
14) організація та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії |
8 |
|
15) розміщення: об’єктів поштового зв’язку на площі, що використовується для надання послуг поштового зв’язку суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень кінотеатрів, бібліотек, театрів |
6 |
|
|
|
|
16) розміщення: державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що частково фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції |
5 |
|
17) оренда майна: державними та комунальними підприємствами, установами, організаціями у сфері культури і мистецтв чи громадськими організаціями у сфері культури і мистецтв (у тому числі національними творчими спілками або їх членами під творчі майстерні) державними видавництвами і підприємствами книгорозповсюдження вітчизняними видавництвами та підприємствами книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (або) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру) |
|
|
18) розміщення: державних закладів освіти, що частково фінансуються з державного бюджету, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері (крім закладів освіти і суб’єктів підприємницької діяльності, визначених в абзаці третьому підпункту 20 цього пункту) закладів освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності та засновані неприбутковими громадськими об’єднаннями, які отримують державне фінансування з держав - членів ЄС приватних закладів загальної середньої освіти (суб’єктів підприємницької діяльності), які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг державних органів, інших установ і організацій, діяльність яких частково фінансується за рахунок державного бюджету добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування, у тому числі асоціацій органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом музеїв, крім тих, які повністю фінансуються з державного бюджету та місцевих бюджетів; громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворених ними спортивних клубів (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, - виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг державних та комунальних спортивних клубів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчих закладів, центрів фізичного здоров’я населення, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, а також баз олімпійської, параолімпійської та дефлімпійської підготовки дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні (крім договорів, орендна плата за якими врегульована міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України) |
3 |
|
19) розміщення: державних архівних установ, що частково фінансуються з державного бюджету, та комунальних архівних установ, що фінансуються з місцевого бюджету організацій, що надають послуги з нагляду за особами з психічними, інтелектуальними чи сенсорними порушеннями |
2 |
|
20) розміщення: надавачів соціальних послуг (державної та комунальної власності) закладів освіти, державної та комунальної власності, що мають ліцензію на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг закладів соціального захисту для бездомних громадян, безпритульних дітей та установ, призначених для тимчасового або постійного перебування громадян похилого віку та осіб з інвалідністю закладів соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді, що утримуються за рахунок місцевого бюджету, зокрема: - центрів соціально-психологічної реабілітації дітей - соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - соціальних центрів матері та дитини - центрів соціально-психологічної допомоги - центрів реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями - центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді |
1 |
|
21) розміщення уповноважених Національним банком у встановленому законодавством порядку банків, в яких держава володіє часткою статутного капіталу в розмірі понад 75 відсотків, які орендують майно, що було закріплене на праві господарського відання за Національним банком і передане до сфери управління інших державних органів або у комунальну власність або закріплене на праві господарського відання за Національним банком, з цільовим функціональним призначенням для зберігання запасів готівки Національного банку та проведення технологічних процесів щодо забезпечення готівкового обігу |
0,01 |
|
22) розміщення Товариства Червоного Хреста України та його місцевих організацій |
0,01 |
|
23) оренда особами з інвалідністю з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування |
0,01 |
|
24) оренда юридичними та фізичними особами для облаштування у закладах охорони здоров’я кімнат відпочинку (сімейних кімнат) для перебування в них на безоплатній основі осіб, які перебувають на лікуванні у цьому закладі, та членів їх сімей (під час лікування таких осіб) |
0,01 |
|
25) оренда релігійними організаціями для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, які на момент введення в дію Закону України “Про оренду державного та комунального майна” безоплатно використовували об’єкт оренди на підставі договору позички або іншого договору для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній |
0,01 |
|
26) розміщення транспортних підприємств з: |
|
|
перевезення пасажирів |
15 |
|
перевезення вантажів |
18 |
|
27) розміщення творчих спілок, творчих майстерень, громадських об’єднань, благодійних організацій та релігійних організацій для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності: |
|
|
на площі не більш як 50 кв. метрів |
4 |
|
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів |
7 |
|
28) розміщення громадської приймальні народного депутата України або депутата місцевої ради, у тому числі коли договір оренди від імені депутата укладається громадською організацією в інтересах депутата і для розміщення його депутатської приймальні (крім випадків, коли в інтересах народного депутата України діє уповноважений орган Верховної Ради України, в такому разі застосовується 9 цієї Методики): |
|
|
на площі не більш як 50 кв. метрів |
3 |
|
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів |
7 |
|
29) розміщення громадських об’єднань осіб з інвалідністю на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
1 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
|
30) оренда громадськими організаціями ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
1 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
|
31) оренда реабілітаційними установами для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ: |
|
|
на площі не більш як 100 кв. метрів |
1 |
|
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів |
7 |
|
31) інше використання нерухомого майна |
15 |
Сільський голова Інна Бондарчук
Додаток 3
до Методики розрахунку за оренду
комунального майна Поворської
сільської територіальної громади
плати за перший (базовий) місяць оренди комунального майна
Майно перебуває на балансі __________________________________
(найменування балансоутримувача)
|
№ з/п |
Назва та місцезнаходження об'єкта оренди |
Площа об'єкта оренди, м 2 |
Вартість об'єкта оренди за незалежною оцінкою станом на
|
Індекс інфляції* |
Орендна ставка , % |
Орендна плата без ПДВ, грн |
|
|
Річна |
За базовий місяць _______ |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
5 |
7 |
8 |
* Орендна ставка визначається на підставі цільового призначення згідно із Додатками цієї Методики.
Аналіз регуляторного впливу
проєкту регуляторного акта – проєкту рішення Поворської сільської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади»
Цей аналіз регуляторного впливу (далі – АРВ) розроблений на виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 308 ( зі змінами).
I. Визначення проблеми
Одним з методів ефективного управління майном є оренда. Разом з цим – це джерело надходження коштів до місцевого бюджету.
Верховною Радою України прийнято Закон України «Про оренду державного та комунального майна».
Постановами Кабінету Міністрів України від 03.10.2020 № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна» затверджено Порядок передачі в оренду державного та комунального майна та від 28.04.2021 року № 630 «Деякі питання розрахунку орендної за державне майно» затверджено Методику розрахунку орендної плати за державне майно.
Рішенням Поворської сільської ради від 15.12.20020 року № 2/18 «Про внесення змін до рішення сільської ради від 23.12.2011 р. № 19/4 «Про оренду комунального майна» затверджено Положення про Порядок передачі в оренду майна, що належить до комунальної власності Поворської сільської ради у новій редакції.
Частиною 2 ст. 17 Закону передбачається, що у разі передачі в оренду комунального майна без проведення аукціону орендна плата визначається відповідно до Методики розрахунку орендної плати, яка затверджується представницьким органом місцевого самоврядування. У разі якщо представницький орган місцевого самоврядування не затвердив Методику розрахунку орендної плати, застосовується Методика, затверджена Кабінетом Міністрів України.
Наявна Методика розрахунку і порядок використання орендної плати за користування майном спільної власності територіальних громад Поворської сільської ради, затверджена рішенням сесії сільської ради № 19/4 від 23.12.2011 року втратила свою актуальність. Відповідно виникла необхідність прийняття методики розрахунку орендної плати за користування майном комунальної власності Поворської сільської територіальної громади з урахуванням чинних законодавчих норм.
Виконавчим комітетом Поворської сільської ради розроблено проєкт рішення «Про затвердження методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади», яким буде визначатися формула розрахунку місячної орендної плати, чітка методологія розрахунку погодинної/добової орендної плати, форма розрахунку орендної плати, орендні ставки для орендарів, які мають право на отримання майна в оренду без аукціону, орендні ставки для орендарів, які мають право на продовження договору оренди відповідно до законодавства, яке було чинним до набрання чинності Законом.
Основними групами (підгрупами), на які проблема справляє вплив є:
|
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
|
Громадяни |
+ |
- |
|
Держава |
+ |
- |
|
Суб’єкти господарювання |
+ |
- |
|
у тому числі суб’єкти малого підприємництва |
+ |
- |
II. Цілі державного регулювання
Цілями державного регулювання є забезпечення виконання норм Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна», створення єдиних правил для учасників орендних відносин (орендаря, орендодавця) та чітких механізмів розрахунку орендної плати (річної/місячної, добової, погодинної), забезпечення надходження коштів до місцевого бюджету від оренди комунального майна.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
- Визначення альтернативних способів
|
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
|
Альтернатива 1. |
Залишити чинний регуляторний акт. Невідповідність вимогам Закону України «Про оренду державного та комунального майна» |
|
Альтернатива 2.
|
Внесення змін до чинного рішення сільської ради. Є недоцільним, оскільки обсяг змін досить значний. |
|
Альтернаттива 3. |
Прийняття нового регуляторного акта. Буде відповідати Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Найбільш доцільна альтернатива. |
- Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
|
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
|
Альтернатива 1.
|
Відсутні |
Чинний регуляторний акт не відповідає положенням Закону України «Про оренду державного та комунального майна», не вирішує проблему, що склалася. |
|
Альтернатива 2.
|
Відсутні |
Відсутні |
|
Альтернатива 3.
|
Приведення локального акта до вимог діючого законодавства; збільшення надходжень до місцевого бюджету. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
|
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
|
Альтернатива 1.
|
Відсутні |
Невідповідність чинному законодавству України |
|
Альтернатива 2.
|
Відсутні |
Відсутні |
|
Альтернатива 3.
|
Приведення до норм діючого законодавства, визначення актуальних орендних ставок |
Витрати, пов’язані з участю в конкурсі |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
|
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
|
Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
- |
- |
6 |
3 |
9 |
|
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
- |
- |
66,7 |
33,3 |
100 |
|
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
|
Альтернатива 1.
|
Відсутні |
Невідповідність чинному законодавству України |
|
Альтернатива 2.
|
Відсутні |
Відсутні |
|
Альтернатива 3.
|
Приведення до норм діючого законодавства, визначення актуальних орендних ставок |
Витрати, пов’язані з участю в конкурсі становлять 1144,00 грн. |
Питома вага суб’єктів малого підприємства у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив, становить 66,7 %, питома вага суб’єктів мікропідприємства (фізичних осіб-підприємців) – 33,3 %.
Згідно з додатком 1 до Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженою Кабінетом Міністрів України від 11.03.2004 № 308 передбачено, що «оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги, проводиться шляхом здійснення розрахунків витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів виконавчої вади та місцевого самоврядування та розрахунку витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємства (проводиться у разі, коли питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких впливає проблема, перевищує 10 відсотків).
В нашому випадку здійснюється розрахунок витрат суб’єктів господарювання (М-тест малого підприємства) (додаток 1).
ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта
|
№ п/п |
Витрати |
За перший рік |
За п’ять років |
|
1 |
Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень |
Не передбачені |
Не передбачені |
|
2 |
|
Не передбачені |
Не передбачені |
|
3 |
|
Не передбачені |
Не передбачені |
|
4 |
Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень |
Не передбачені |
Не передбачені |
|
5 |
|
Не передбачені |
Не передбачені |
|
6 |
Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень |
Не передбачені |
Не передбачені |
|
7 |
Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень |
Не передбачені |
Не передбачені |
|
8 |
Інше (уточнити), гривень |
Не передбачені |
Не передбачені |
|
9 |
РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), гривень |
|
|
|
10 |
|
|
|
|
11 |
Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень |
Не передбачені |
Не передбачені |
|
Сумарні витрати за альтернативами |
Сума витрат, гривень |
|
|
|
Альтернатива 1. |
0,00 |
|
|
|
Альтернатива 2. |
- |
|
|
|
Альтернатива 3. |
0,00 |
|
|
|
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
|
Альтернатива 1.
|
Відсутні |
Невідповідність чинному законодавству України |
|
Альтернатива 2.
|
Відсутні |
Відсутні |
|
Альтернатива 3.
|
Приведення до норм діючого законодавства, прозорість дій органів місцевого самоврядування |
Відсутні |
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу
досягнення цілей
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 - цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
|
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного балу |
|
Альтернатива 1
|
1 |
Збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути бажаної мети. |
|
Альтернатива 2
|
1 |
Внесення змін до чинного регулювання є недоцільним, оскільки містить інші механізми та орендні ставки
|
|
Альтернатива 3
|
4 |
Є найбільш прийнятним та ефективним способом, яким буде досягнуто мету. |
|
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
|
Альтернатива 1
|
Відсутні |
Відсутні |
Відсутні |
|
Альтернатива 2
|
Відсутні |
Відсутні
|
Відсутні |
|
Альтернатива 3
|
Ефективне використання майна відповідно до законодавства |
Можливі витрати по оцінці майна
|
Найефективніший спосіб досягнення цілі |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми
Основним механізмом для розв’язання визначеної проблеми є прийняття регуляторного акта.
Проєктом передбачається затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади.
Організаційні заходи впровадження регуляторного акта в дію:
- розробка проєкту регуляторного акта – проєкту рішення Поворської сільської ради Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади, розробка аналізу регуляторного впливу;
- розміщення з метою отримання зауважень та пропозицій від громадськості, фізичних та юридичних осіб, фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань проєкту регуляторного акта з відповідним аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Поворської сільської територіальної громади: povyrsk@ukr.net та в кабінеті секретаря ради за адресою: вул. Київська, 39 с. Поворськ Ковельський район Волинська область.
- врахування та вмотивоване відхилення отриманих зауважень та пропозицій;
- винесення на засідання сесії Поворської сільської ради проєкту рішення «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади» та його затвердження;
- оприлюднення регуляторного акта через офіційний сайт Поворської сільської територіальної громади;
- проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Реалізація запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат з місцевого бюджету.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Строк дії запропонованого регуляторного акта встановлюється на необмежений термін, оскільки його прийняття необхідне для постійного застосування. Запропонований проєкт рішення буде діяти до прийняття змін до нього, до прийняття змін до нормативно-правових актів, що мають вищу юридичну силу, які стосуються зазначеної сфери регулювання, або до моменту визнання його таким, що втратив чинність. Перегляд регуляторного акта, внесення змін до нього, буде здійснюватися відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
В результаті впровадження регуляторного акта буде досліджуватися та вивчатися:
- розмір надходжень орендної плати;
- кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;
- рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб стосовно основних положень регуляторного акта.
IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Щодо регуляторного акта Поворською сільською радою буде здійснюватися базове повторне та періодичне відстеження його результативності.
Базове відстеження результативності акта буде здійснено після набрання чинності цим актом шляхом аналізу та підрахунку статистичних даних, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше двох років після набрання ним чинності. За результатами даного відстеження відбудеться порівняння показників базового та повторного відстеження.
Періодичне відстеження результативності акта здійснюватиметься кожні три роки після повторного відстеження починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження (яке проводиться через 1-2 роки після набрання чинності).
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися виконавчим комітетом ради шляхом аналізу статистичних даних, зокрема поданих орендодавцями звітів про укладені договори оренди комунального майна та змін до них, про надходження плати за оренду комунального майна та про суму коштів, що підлягає перерахуванню до бюджету, звітів фінансового відділу ради щодо фактичних надходжень коштів від оренди комунального майна.
Сільський голова Інна Бондарчук
Додаток 1
ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)
- Консультації з представниками мікро - та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання
Консультації щодо проекту регуляторного акта «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном Поворської сільської територіальної громади».
Таблиця 1
|
№ |
Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі, тощо), інтернет - консультації прямі (інтернет форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експерті, науковців тощо) |
Кількість учасників консультації, осіб |
Основні результати консультації |
|
1 |
Спілкування з орендарями |
9 |
Обговорено питання у сфері проведення конкурсу на право укладання договорів оренди комунального майна |
|
2 |
Збір Інформації |
2 |
Збір інформації щодо надходжень до сільського бюджету, суб'єктів та об єктів оренди |
- Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва
Дія регуляторного акта розповсюджується на невизначене коло осіб, тобто на усіх. .
-суб’єктів господарювання: юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які надають або отримують оренду комунального майна.
- а також на усіх осіб (потенційних орендарів комунального майна - юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), які бажають взяти участь у конкурсах та отримані в оренду комунальне майно територіальної громади.
За розрахунковими даними, кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання: 9, у тому числі малі (юридичні особи) 6. мікропідприємства (фізичні особи-підприємці) - 3 осіб.
|
Показник |
Великі |
Середні |
|
Малі |
Мікро |
Разом |
|
Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
- |
- |
|
6 |
3 |
9 |
|
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
- |
- |
|
66,7 |
33,3 |
100 |
3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання
Оскільки неможливо спрогнозувати кількість об’єктів, які будуть запропоновані для оренди комунального майна Поворської сільської територіальної громади протягом року, а також кількість суб'єктів малого підприємництва, які приймуть участь у конкурсі на право оренди комунального майна протягом року, кількість конкурсів за рік, витрати на виконання вимог регулювання надаються виходячи із розрахунку на одного суб'єкта малого підприємництва.
Оцінка «Прямих витрат» на адміністративні процедури суб’єкта малого підприємництва щодо виконання регулювання.
|
Оцінко «прямих витрат» суб'єктів малого підприємництва на виконання регулювання |
Витрати на обладнання або інші прямі витрати регулюванням не вимагається |
|
Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) - вартість обладнання _ |
0.00 |
|
Процедура повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування _____________ |
0.00 |
|
Процедури експлуатації обладнання (витратні матеріали: пристрої для прибирання снігу, мусору. фарба, посипний матеріал, тощо) |
0.00 |
|
Процедури обслуговування обладнання |
0,00 |
|
Інші процедури Плата за оренду комунального майна (не можливо обрахувати, так як сума залежить від багатьох факторів) |
- |
|
Разом, гривень |
- |
|
Кількість суб'єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць |
9 |
|
Сумарно, гривень (ряд 6*ряд 7) |
- |
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування
|
№ |
Найменування оцінки |
У перший рік (Стартовий рік впровадження регулювання), грн |
Періодичні( за наступний рік), грн |
Витрати за п’ять років, (орієнтовно) грн. |
|
Норма робочого часу на 2026 рік становить при 40-годинному робочому тижні 2088 годин. Заробітна плата станом на 01.01.2026 становить 8647 грн. та 52,00 грн. у погодинному розмірі |
||||
|
1 |
Процедура отримання первинної інформації про вимоги регулювання –інформація про конкурс оренди комунального майна Формула: (витрати часу на пошук інформації Х вартість суб’єкта малого підприємства) 2 год. х 52,00 ггрн.) |
104,00 |
- |
520,00 |
|
2 |
Процедура організації виконання |
|
|
|
|
2.2 |
Подання електронної заяви на участь в конкурсі на право оренди комунального майна, документів до заяви та конкурсну пропозицію. Формула: (витрати часу на підготовку та сканування документів Х вартість часу) 8 год х 52 грн.) |
416,00 |
- |
2080,00 |
|
2.3 |
Очікування відповіді щодо реєстрації заяви на участь у конкурсі на право оренди комунального майна Формула: (витрати часу на відповідь х вартість часу суб’єкта малого підприємства) 8 год. х 52 грн.) |
416,00 |
- |
2080,00 |
|
|
Разом |
936,00 |
|
4680,00 |
|
3 |
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єкта малого підприємства (переможця конкурсу) |
|||
|
3.1 |
Підписання протоколу конкурсу на право оренди, укладення договору оренди та підписання акту приймання-передачі Формула: (витрати часу на підписання х вартість часу суб’єкта малого підприємства) 4 год. х 52,00 грн.) |
208,00 |
|
1040,00 |
|
|
Разом |
208,00 |
|
1040,00 |
|
|
Сумарно |
1144,00 |
|
5720,00 |
|
-- |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва
Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання: Поворська сільська рада.
Оскільки неможливо спрогнозувати кількість об’єктів, які будуть запропоновані до конкурсу на право оренди комунального майна протягом року, кількість процедур за рік не зазначається. Також прийом заяв на участь в електронному конкурсі на право оренди комунального майна здійснюватиметься майданчиками самостійно без участі орендодавців. ....
Планова середньомісячна заробітна плата 1 платного працівника Поворської сільської ради - 16700.00 грн. (16700:21:8=99,40 грн.)
|
Процедури регулювання суб’єктів малого підприємництва |
Планові витрати часу на процедур |
Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) |
Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта |
Оцінка кількості суб'єктів, що належать до сфери відповідної процедури |
Витрати на адміністрування регулював ня, грн. |
|
1. Підготовка інформації про об'єкт, на який буде оголошено конкурс на право оренди комунального майна |
2 год. |
99,40 |
|
- |
198,80 |
|
2. Укладання договору з оператором електронного майданчика |
10 год. |
99,40 |
- |
- |
994,00 |
|
3. Затвердження протоколу конкурсу на право оренди комунального майна |
8 год. |
99,40 |
- |
- |
795,2 |
|
4. Підготовка проекту договору оренди та акту приймання-передачі |
8 год. |
99,40 |
- |
- |
795,2 |
|
5. Укладення договору оренди майна та підписання акту приймання-передачі |
1 год. |
99,40 |
- |
- |
99,40 |
|
Разом: |
29 год. |
99,40 |
- |
- |
2882,60 |
Державне регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу).
4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємства та бюджетних витрат, що виникають на виконання вимог.
|
№ п/п |
Показник |
Перший рік регулювання (стартовий) |
1 За п’ять років (орієнтовно) |
|
1 |
Оцінка «Прямих витрат» на адміністративні процедури суб'єкта малого підприємства щодо виконання регулювання- |
0.00 |
0.00 |
|
2 |
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єкта малого підприємства - переможця конкурсу _ |
208,00 |
1040.00 |
|
-> |
Сумарні витрати малого підприємства на виконання |
1144,00 |
5720,00 |
|
4 |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб'єктів малого підприємства |
2882,60 |
14413,00 |
|
5 |
Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання |
4026,60 |
20133,00 |
Прийняття регуляторного акта дозволить забезпечити виконання норм Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» створення єдиних правил для учасників орендних відносин (орендаря та орендодавця) та чітких механізмів розрахунку орендної плати (річної, місячної, добової, погодинної), підвищення ефективності використання комунального майна територіальної громади, збільшення надходжень до сільського бюджету. .
Ступінь досягнення визначених цілей можливо буде відстежити під час проведення повторного та періодичних відстежень.
Сільський голова Інна Бондарчук