1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2023 08:00

1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом

Це не просто чергова значуща дата в календарі, а день скорботи за мільйонами померлих від цієї, поки що невиліковної, хвороби, зміцнення спільних організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

ВІЛ– вірус імунодефіциту людини, тобто вірус, який уражає імунну систему. Те, що людина стала ВІЛ-інфікованою, ще не означає, що вона має СНІД. До того, як виникне СНІД, зазвичай минає багато часу (у середньому 10-12 років).СНІД(синдром набутого імунодефіциту людини) – це остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції.

ВІЛ передається:

• через кров — при використанні нестерильних шприців, голок чи іншого інструментарію (найчастіше це трапляється при ін’єкційному введенні наркотичних речовин, але також ризикованими є процедури пірсингу і татуювань)

• статевим шляхом

• від матері до дитини під час вагітності, пологів і годування грудьми

ВІЛ не передається:

• повітряно-крапельним шляхом (при чханні, кашлі, розмові)

• через обійми, рукостискання, поцілунки

• при спільному користуванні предметами побуту (посудом, постільною білизною, рушниками)

• через укуси комах і контакти з тваринами

На ранніх стадіях ВІЛ не має жодних симптомів. Щоб зрозуміти, чи вірус є, необхідно пройти тест.

Тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним, конфіденційним, а за бажанням – анонімним. Ніхто не має права розголошувати Ваш статус третім особам.

Людина, яка живе з ВІЛ, ні в якому разі не буде залучена до лікування примусово за результатами тесту.

Де пройти тест?

• у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта

• у кабінетах “Довіри”, кабінетах інфекційних захворювань поліклініки або консультаційно-діагностичного центру, Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, представництвах профільних громадських організацій

• в мобільних амбулаторіях

Тестування на ВІЛ не передбачає жодних попередніх приготувань. Знайти найближчий зручний пункт тестування можна за посиланням: https://prozdorovia.in.ua/de-projty-test/

Для лікування ВІЛ-інфекції використовують антиретровірусну терапію: вона пригнічує розмноження вірусу і зміцнює імунітет. В Україні всі люди з ВІЛ мають право на пожиттєве безкоштовне лікування.

Ваше життя залежить від Ваших обдуманих дій!