25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
17 грудня 1999 року - Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Відтоді уряди багатьох країн світу та різноманітні організації привертають увагу до цієї проблеми з метою боротьби проти такого явища як насильство.
Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок та викорінити це небезпечне явище.
Від фізичного насильства вдома в Україні щороку страждають понад 1,8 млн жінок. І лише 10% з них звертаються по допомогу.
Щороку понад 10000 українських жінок гине від домашнього насильства. У всьому світі від нього потерпає більше жінок, ніж від пограбувань та автомобільних катастрофах разом узятих.
Дослідження Фонду ООН у галузі народонаселення (2021 р.) свідчить: 80% українців вважають, що жінка не повинна «закривати очі» на насильство з боку чоловіка заради збереження сім'ї. Портрету постраждалих від домашнього насильства не існує. Від нього потерпають жінки та чоловіки різного віку, які живуть у містах і селах, мають різний рівень освіти та заробітку. Водночас існує закономірність, пов'язана з економічним становищем: фінансово залежні жінки страждають від домашнього насильства частіше та рідше звертаються по допомогу. Причина страху та мовчання жінок – невпевненість у спроможності самостійно забезпечувати себе та дітей.
Якщо ти потерпаєш від будь-якого насильства, не мовчи про це, кривдник обов`язково має понести покарання за свої дії. Не терпи – скажи насильсту НІ!
Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.
Служби, які працюють у напрямку попередження та подолання домашнього насильства в Поворській громаді:
Поліція - 102
Центр надання соціальних послуг Поворської сільської ради - тел. 95-4-72
Служба у справах дітей Поворської сільської ради - тел. 95-4-72
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі: +380959153677.