Перехід на зимовий час

Дата: 27.10.2023 15:00

У 2023 році українці перейдуть на зимовий час 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад. Тобто, якщо на годиннику 4:00, слід поставити 3:00. Таким чином, вранці 29 жовтня ми спатимемо на одну годину довше.

Комп’ютери, планшети, смартфони та розумні годинники переходять на новий час автоматично, їх переводити не потрібно. Але старі мобільні телефони та механічний годинник потрібно буде налаштувати.

Переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України». Стрілки переводять двічі на рік (восени та навесні) в останню неділю жовтня та в останню неділю березня.

Нагадаємо, Верховна Рада у березні 2021 року відправила на доопрацювання законопроект №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонне переведення годинника. У документі пропонується, щоб в Україні залишився зимовий час.потрібно буде перевести на одну годину назад. Тобто, якщо на годиннику 4:00, слід поставити 3:00. Таким чином, вранці 29 жовтня ми спатимемо на одну годину довше.