З 11 до 17 вересня 2023 року в Україні вперше проводиться Тиждень громадянського суспільства

Дата: 15.09.2023 09:17

На порталі «Дія» для родин з дітьми доступні нові соціальні послуги: як оформити допомогу від держави

Окремі категорії сімей з дітьми можуть подати заяву про отримання фінансової допомоги від держави онлайн.

Послуги доступні для осіб, які всиновили дитину; людей, що доглядають за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність; осіб з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.

«Цифровізація соціальної сфери значно спрощує життя українців. Адже соціальні послуги — одні з найпопулярніших та найзатребуваніших в Україні. Щодня сервісами користуються тисячі українців. Якщо раніше для отримання соцпослуг потрібно було збирати безліч паперів, ходити в держоргани та стояти в чергах, то зараз отримати необхідні сервіси можна в Дії, — зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. — Відтепер на порталі доступні ще чотири послуги для сімей з дітьми, які дадуть змогу отримати допомогу від держави в кілька кліків».

Для оформлення допомоги від держави батькам не потрібно збирати документи та робити їх копії. Відомості про народження дитини підтягуються з реєстру. Це значно економить час на отримання сервісів та внеможливлює помилки в заявах, через які доводилося повторно ходити до держорганів і заново подавати заяви.

На порталі доступні такі послуги:

Щоб отримати сервіс на порталі Дія необхідно:

• Авторизуватися на порталі Дія
  • Перейти в меню — Послуги — Заява про призначення допомоги
  • Заповнити відомості форми заяви та декларації
  • Перевірити сформовані заяву та декларацію
  • Засвідчити заяву електронним підписом чи Дія.Підписом

Після цього заява надійде до органу соцзахисту населення. Повідомлення про результат розгляду отримаєте в особистий кабінет на порталі Дія або на вашу електронну пошту.

Раніше для отримання цих послуг необхідно було звертатися до органу соціального захисту населення та подавати документи особисто.

Послуги створено Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством соціальної політики України у співпраці з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.