Конституція - оберіг нашої державності
Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону України. Цьогоріч наша держава відзначає День Конституції в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення росії,
28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію. Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.
Від початку ухвалення нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.
«Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Ці перші дев’ять слів Основного Закону держави закарбовані кров’ю в нашій національній свідомості. Конституція є компасом України, адже вона зафіксувала єдине бачення напрямку руху держави — незворотність європейського та євроатлантичного курсу.
Напередодні важливого державного свята у приміщенні Поворської сільської ради адвокат Олександр Степанюк проводив прийом мешканців громади та надавав їм компетентні відповіді і консультації по питаннях приватизації житла, земельних ділянок, трудового законодавства.
До Дня Конституції України у Поворській публічній бібліотеці оформлено тематичну виставку літератури «Шлях України до Конституції». А трохи раніше бібліотечний фонд закладу поповнився цікавою книгою «Історичний Атлас України» - ілюстрованим науково-популярним виданням, яке висвітлює в хронологічній послідовності історичний розвиток України від найдавнішого минулого до сьогодення. В атласі підкреслюється роль особистостей у творенні української історії. Князі, митрополити, єпископи, діячі культури та інші видатні персоналії української історії: воістину без тих особистостей вітчизняна історія була би порожньою. Такий чудовий подарунок мешканцям громади вже вкотре зробив наш земляк і благодійник, суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Микола Глотов.
Тож запрошуємо мешканців громади відвідати Поворську публічну бібліотеку та ознайомитися з цікавою і корисною літературою, а також слідкувати за оголошеннями про зустрічі з адвокатом, практика яких запланована і надалі.