Пам’ятаємо, шануємо…

Дата: 08.05.2023 16:59

8 травня в Україні і світі відзначають День пам’яті та примирення. Цей день присвячений пам’яті жертв і вшануванню подвигу українського народу та його внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні.

Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, а сукупні людські втрати на її території впродовж 1939-1945 років, включаючи військових і цивільних, оцінюють у 8-10 мільйонів осіб.

У Поворській громаді також вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та покладанням квітів до обелісків слави та пам’ятних знаків «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», могил невідомих воїнів. Активно долучилися до заходу учні шкіл громади, зокрема «Поворського ліцею». Сільський голова Інна Бондарчук відвідала живих ветеранів Другої Світової війни та вручила їм продуктові набори.

Другий рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України. Чимало жахіть Другої світової війни нині стали реальністю в сучасній Україні. Тож ми не маємо права забувати трагічну історію свого народу. Ми зобов’язані пам’ятати уроки минулого, щоб не повторювати помилок та не допускати більше воєн у світі. А нині найголовніше для усіх українців – старатися на усіх фронтах задля великої Перемоги.