ПОНЯТТЯ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Дата: 20.01.2018 14:10

СОЦІАЛЬНІ   ПОСЛУГИ

Будь-яка людина чи родина може потрапити у складну життєву ситуацію. В українському законодавстві це називається складними життєвими обставинами.

Соціальні послуги – це дії, які спрямовані на подолання таких складних життєвих обставин (соціальна підтримка), мінімізацію їх наслідків (соціальне обслуговування) та на профілактику (соціальна профілактика).

Соціальні послуги може отримати кожен, хто їх потребує за місцем  проживання або перебування. Соціальні послуги надаються відповідно до Державних стандартів, а рішення про їх надання приймається відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Для отримання соціальних послуг необхідно звернутися з усною чи письмовою заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної у місті Києві державної адміністрації за місцем проживання чи перебування громадянина або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Хто і у яких випадках може звернутись за соціальними послугами:

• дорослі чи діти, які за станом здоров’я потребують послуг (часткова або повна  втрата рухової активності, інвалідність, невиліковні хвороби, психічні розлади, похилий вік), а також їхні сім’ї;
  • діти, з якими жорстоко поводяться;
  • люди, які страждають від домашнього насильства чи потрапили у ситуацію торгівлі людьми;
  • сім’ї, які зазнали шкоди внаслідок пожежі, стихійного лиха, катастрофи, бойових дій, терористичного акту, збройного конфлікту, тимчасової окупації;
  • малозабезпечені сім’ї чи ті, в яких є безробітні;
  • бездомні;
  • сім’ї, які потребують підтримки у вихованні дітей (розлучення, яке впливає на дитину, одинокі батьки, сім’ї, в яких батьки ухиляються від обов’язків із виховання дітей, сім’ї, які виховують дітей-сиріт чи дітей, тимчасово залишених батьками);
  • діти-сироти;
  • діти, які перебувають в інтернатних закладах.