25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.
Про це свідчить й повномасштабне вторгнення росії на територію України, яке проявило справжнє обличчя “другої армії світу”. Армія ґвалтівників і катів принесла смерті, поранення, каліцтва українським жінкам.
Наприкінці вересня ООН оприлюднили звіт, у якому було підтверджено “понад сотні випадків” зґвалтувань або сексуальних насильств із початку воєнних дій. Європейський союз також продовжує отримувати інформацію про те, що війська рф використовують сексуальне насильство як зброю війни.
Статистика фактів насильства щодо жінок є невтішною. Більше того, можна навіть з упевненістю стверджувати, що офіційні дані про це не відображають реальний масштаб проблеми.
Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки. Насильство щодо жінок є перешкодою на шляху досягнення прогресу в області рівності, розвитку і миру, а також забезпечення прав жінок і дівчаток. Насильство щодо жінок явище складне, багатогранне. Воно проявляється і в абсолютно очевидних фактах, і завуальовано. Але ніяке насильство не проходить безслідно. В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства, жінки втрачають довіру, самоповагу та, нажаль, в більшості випадків й життя. Тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є!
Особи, які постраждали від домашнього та гендерного насильства, може отримати психологічну та правову консультацію за телефонами всеукраїнських «гарячих» ліній:
15-47 – Цілодобова Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства.
lO2 або O 8OO 5OO 2O2 - Національної поліції України.
116 111 або O 8OO 5OO 225 - Національна дитяча «гаряча» лінія.
116 123 або O 8OO 5OO 335 - Національну «гарячу» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації .
0 800 213 103 - Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги .
Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.
Служби, які працюють у напрямку попередження та подолання домашнього насильства в Поворській громаді:
Поліція - 102
Центр надання соціальних послуг Поворської сільської ради - тел. 95-4-72
Служба у справах дітей Поворської сільської ради - тел. 95-4-72
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі: +380959153677.