ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ПРОПУСК НАВЧАННЯ БЕЗ ПОВАЖНИХ ПРИЧИН
В Україні на рівні Основного закону (стаття 53) задекларовано, що повна загальна середня освіта є обов'язковою.
Тому держава намагається мотивувати батьків належним чином виконувати свої батьківські зобов'язання, у тому числі забезпечувати дітям можливість здобуття повної загальної середньої освіти.
У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для здійснення діяльності відповідно до законодавства, пов'язаного із захистом їхніх прав на здобуття загальної середньої освіти.
Прогул у школі – це фактична відсутність учня на шкільному уроці, якщо причини такої відсутності невідомі навчальному закладу або є неповажними.
Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків учня, інших законних представників або самого учня (повнолітнього).
Поважними причинами є стан здоров'я, небезпечна ситуація (як, наприклад, зараз), необхідність проведення спортивних або інших зборів, участь у певних заходах, сімейні обставини тощо. У кожному випадку батьки повинні попереджати вчителя про відсутність учня на заняттях.
За систематичні прогули дитини батьки можуть нести адміністративну відповідальність.
Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 850 до 1700 гривень.
Якщо ж ці дії будуть вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то в цьому випадку розмір штрафу збільшиться і становитиме від 1700 до 5100 гривень.