Поворська громада
Волинська область, Ковельський район

Правила перетинання державного кордону України

Дата: 22.03.2022 10:32
Кількість переглядів: 406

Фото без опису

Служба у справах дітей Поворської сільської ради інформує, що 12 березня 2022 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 264 щодо внесення змін до Правил перетинання державного кордону України. У зв'язку із вищезазначеним, просимо звернути увагу на наступні нові норми зазначеної постанови.

Виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, передані під опіку, піклування

Виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку, які виховуються у ПС/ДБСТ/під опікою/піклуванням, можливий лише у супроводі прийомних батьків, батьків-вихователів (одного з них), опікуна/піклувальника. Супровід таких дітей іншими особами, які уповноважені законними представниками дитини, НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.

Виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку, які виховуються у ПС/ДБСТ/під опікою/піклуванням здійснюється лише за наявності письмового погодження органу опіки та піклування на виїзд із зазначенням держави остаточного перебування дітей.

Для отримання письмового погодження органу опіки та піклування прийомні батьки / батькивихователі або один з них / опікун / піклувальник мають звернутися, до органу опіки та піклування за місцем свого фактичного перебування із відповідною заявою, у якій зазначаються:

 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження кожної дитини;
 • держава прямування;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) супроводжуючого.

До заяви додаються (пред’являються):

 • копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини;
 • копії паспортів чи інших документів, що посвідчують особу прийомних батьків / батьків-вихователів / опікуна / піклувальника;
 • документи, що підтверджують повноваження прийомних батьків / батьківвихователів / опікуна / піклувальника;

Варто взяти до уваги, що для виїзду дитини за межі України необхідна наявність таких документів:

 • паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини, або документи, що містять відомості про особу, які можуть бути визнані Держприкордонслужбою;
 • договір про влаштування дитини до прийомної сім'ї / договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу або його копія;
 • рішення / розпорядження про встановлення опіки (піклування) або його копія; погодження органу опіки та піклування.

Після прибуття до місця тимчасового перебування особа, яка супроводжувала дітей, має звернутися до консульської установи України в країні перебування для взяття дітей на тимчасовий консульський облік. Після припинення воєнного стану в Україні законні представники дітей зобов’язані вжити вичерпних заходів для повернення дітей на територію України.

Виїзд за межі України дітей, які передані на виховання в сім’ю патронатного вихователя

Діти, які влаштовані в сім’ю патронатного вихователя, можуть виїхати за межі України виключно в супроводі патронатного вихователя.

У період надзвичайного або воєнного стану виїзд за межі України дітей, які передані на виховання в сім'ю патронатного вихователя, здійснюється у разі пред’явлення:

 • рішення органу опіки та піклування / наказу служби у справах дітей про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя / договору про патронат над дитиною;
 • паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини, документів, що містять відомості про особу, які можуть бути визнані Держприкордонслужбою.

Патронатний вихователь має в обов’язковому порядку будь-яким засобом зв’язку повідомити відповідну службу у справах дітей коли і куди направляються разом з дітьми та / або після прибуття на місце тимчасового перебування. Після прибуття до місця тимчасового перебування патронатний вихователь має звернутися до консульської установи України в країні перебування для взяття дитини на тимчасовий консульський облік. Після припинення воєнного стану в Україні Може патронатні вихователі зобов’язані вжити вичерпних заходів для повернення дітей на територію України.

Виїзд за межі України дітей у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима

У період надзвичайного або воєнного стану допускається виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. У період надзвичайного або воєнного стану допускається уповноваження батьками (одним з них) дитини, яка не досягла 16-річного віку, інших осіб(баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима) для супроводження дитини під час перетину державного кордону України та перебування в іншій державі.

Для цього батьки / один із батьків дитини, а також супроводжуючий повинні звернутися, до органу опіки та піклування за місцем свого фактичного перебування з відповідною заявою, у якій зазначаються:

 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження дитини;
 • держава прямування;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) супроводжуючого.

До заяви додаються (пред’являються):

 • копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини;
 • копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, одного з батьків дитини; копія паспорта громадянина України чи іншого документа, що посвідчує особу, супроводжуючого.

Варто взяти до уваги, що для виїзду дитини за межі України необхідно пред’явити паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини, або документи, що містять відомості про особу, які визнані Держприкордонслужбою.

Для підтвердження родинного зв’язку з дитиною надаються (пред’являються) такі документи:

1) свідоцтво про народження одного з батьків дитини або його копія – бабою, дідом;

2) власне свідоцтво про народження або його копія – повнолітніми братом, сестрою;

3) свідоцтво про шлюб із одним із батьків дитини або його копія – мачухою, вітчимом.

Після прибуття до місця тимчасового перебування особа, яка супроводжувала дитину, має звернутися до консульської установи України в країні перебування для взяття дитини на тимчасовий консульський облік.

Діти з інвалідністю

Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України може здійснюватися одним із членів їх сімей, опікуном, піклувальником, одним із прийомних батьків, батьків-вихователів, який досяг 18-річного віку та здійснює такий супровід, за наявності посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено категорію “дитина з інвалідністю”, або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради, або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років.

Супровід дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, що встановлені МОЗ, здійснюється одним із батьків, усиновлювачів незалежно від віку особи, яка здійснює такий супровід.

Більш детальніше можна ознайомитися з постановою за посиланням: 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/264-2022-%D0%BF#Text


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь