Поворська громада
Волинська область, Ковельський район

АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЛИЙ МЕТЕЛИК – НЕБЕЗПЕЧНИЙ ШКІДНИК

Дата: 08.10.2021 12:59
Кількість переглядів: 1538

Фото без опису

          Одна з най небезпечніших для ведення сільського господарства комах – американський білий метелик (Hyphantriacunea Drury) належить до обмежено поширених карантинних організмів  на території України та входить до переліку шкідливих організмів ЄОКЗР A2.

Американський білий метелик належить до родини Ведмедиків, який  шкодить квітам, листям та плодам близько 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Найбільш пошкоджує фруктові культури: яблуню, шовковицю, черешню, сливу, вишню, виноград, грушу, горіхволоський.  Це є причиною великого негативного впливу "американця" на сільське господарство.

З початком осені знову на деревах з’являються павутинні гнізда, що свідчить про другу фазу активності шкідника. Дуже важливо проводити частий огляд своїх садів, аби на ранніх стадіях виявити та спільними зусиллями знищити гусінь.

 

Врятувати дерева від шкідника можна шляхом обробки спеціальними препаратами на початку розмноження гусениць. Оскільки в подальшому вони закутуються в павутинний «кокон», який стає бар'єром для проникнення інсектицидів.

 

Гілки з гніздами потрібно обпалити факелами або зрізати, зібрати у пакети та знищити ще до розповзання в пошуках корму. Також на заражених деревах потрібно видалити відмерлу кору і обмазувати стебла вапном.

 

У випадку виявлення американського білого метелика необхідно:

1. Зібрати та знищити гусениць та кладки яєць;

2. Обрізати гілки з гніздами гусені, які необхідно спалити у спеціально відведених місцях;

3. Очистити дерева від нашарування кори;

4. Знищити рослинні рештки;

5. Перекопати при стовбурових кругах у садах, парках та на присадибних ділянках;

6. Провести масовий вилов за допомогою феромонних пасток та ловчих поясів;

7. Обробити інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» (Карате 050 ЕС, к.е., БІ-58- новий, Біммер, Дімі-88, Демікс та ін.).

 

Гусениці старших віків є захищеними від хімічних препаратів, тому в населених пунктах рекомендують застосовувати біопрепарати Актофіт, Лепідоцид, бітосибацелін, регулятор росту і розвитку комах – Інсегар та ін.

 

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

 

Пам’ятайте: нехтування заходами зі знищення карантинних організмів передбачає адміністративну відповідальність.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь