Свято Івана Купала на березі озера села Озерне

Дата: 09.07.2019 09:56

Ой на Івана, ой та на Купала,

Котилася зоря з неба, та у воду впала.

А дівчина за водою пустила віночок,

Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок.

А дівчина - чарівниця на долю гадала,

Як узріла ясну зірку, так і заспівала

6 липня на березі мальовничого озера, по-родинному тепло і затишно відзначили свято Івана Купала в селі Озерне Поворської ОТГ Ковельського району на Волині. Це свято-єднання з природою. У ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, всі веселяться і «шукають» загадковий цвіт папороті. Вітаючи всіх присутніх зі святом,голова Поворської ОТГ, Сергій Володимирович Семенюк наголосив на важливості збереження традицій, тому що саме в них закладені найвищі цінності та історія нації. З вітальним словом та щирими побажаннями добробуту, розквіту та миру, звернулася начальник відділу культури районної державної адміністрації Матяшук Тетяна Іванівна. Свято розпочалося традиційною театралізованою виставою. Дівчата водили хороводи, плели віночки. Проводилися цікаві конкурси, веселі ігри та забави. «Виринув» із синіх вод озера величний Водяний зі своїми Доньками – Русалками, які побешкетували з присутніми на святі, обпирскуючи їх студеною водою. Порадували присутніх учасники святкового концерту. Дзвінкі голосочки милували слух глядачів та неслися просторами нічного озера. Купальське багаття запалив Дід – Чаклун, що обкурював всіх присутніх чарівним зіллям на довге життя та здоров'я. Пустили на воду віночки дівчата, що ще не зустріли свого судженого, нашіптуючи над пахучими квітами вінків слова ворожіння. Хлопці «втопили» Купайлицю, а кольорові стрічки і гілочки розкидали по галявині на добрий урожай. У підготовці свята були задіяні всі працівники культури Поворської ОТГ та аматори сцени. На завершення озерняни та гості свята мали змогу пригоститися смачними запашними пиріжками, гаряченькою юшкою і шашликами. Догорало Купальське вогнище, а гуляння та веселі пісні ще довго линули до «третіх півнів». Хай свято Івана Купала єднає всіх жителів нашої громади, пов'язує минуле, сьогодення та майбутнє. Директор Центру культури та дозвілля Поворської ОТГ Ліщук О.В.