09.03.2019р. Святкування Масниці у Поворській громаді

Дата: 09.03.2019 21:08

Фото без описуНеможливо уявити собі завершення зими без традиційного «сирного тижня». Жителі громади зібралися аби зустріти стародавнє слов'янське свято – Масницю або Колодія. Святкують її цілий тиждень перед великим постом, який триває 48 днів до Великодня. Свято Колодія – одне з праслов'янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи. З наближенням весни Сонце все вище і вище піднімається по своєму небесному колу, відганяючи зимові холоди, а  його сила, тепло та енергія передаються природі і людям. Отже – «Коло діє», життєтворний процес на землі триває, настає новий етап його оновлення.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Поворської ОТГ Семенюк С.В., начальник відділу культури Ковельської РДА  Матяшук Т. І. та депутат районної державної адміністрації Олексюк В.І., які побажали всім хорошого настрою, теплого спілкування та смачних млинців.Фото без опису

«Сім деньочків» Масниці представляли місцеві депутати Поворської громади та працівники культури. Окрім звичних розваг – пісень та інсценацій днів – на присутніх чекали традиційні українські конкурси та розваги, різноманітні смаколики: вареники, пиріжки, пампушки, налисники, тістечка та багато іншого. Та основною стравою все ж таки були млинці.Фото без опису
А традиційним завершенням гулянь стало спалювання опудала Солом'яної Баби (Мари, Зими) під запальну веснянку – хоровод навколо вогнища, закликаючи весну:
«Ой, ти весно-веснонько,
  прилітай