СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ: ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ
У рамках програми територіального співробітництва країн східного партнерства Білорусь-Україна реалізується проект «Ключ до успіху», що має на меті покращення економічної ситуації в сільській місцевості Волинської області та Брестської області Республіки Білорусь шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації. З цією метою у населених пунктах області, і Ковельщини зокрема, за організаційної підтримки управління регіонального розвитку райдержадміністрації організовуються навчання сільгоспвиробників, семінари тощо.
29 травня 2018 року у с. Поворськ відбувся семінар, що об’єднав місцевих аграріїв, представників влади та її профільних фахівців.
Участь у заході взяли: директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, голова районної ради Андрій Броїло, заступник начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації – начальник відділу агропромислового розвитку Тетяна Шавлай.
У контексті зустрічі, координатори проекту, звісно ж, акцентували увагу на Волинську область з огляду на реалії сьогодення: вели мову про проблеми сільгоспвиробників, про державні стандарти, про підтримку галузі АПК, про приклади політики агропромислового розвитку у країнах Євросоюзу тощо.
Наталія Козак розповіла, що проект «Ключ до успіху» реалізується також за підтримки департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, громадської організації «Волинська обласна аграрна дорадча служба» та з білоруської сторони – Столінським центром сільського розвитку.
Підвищення рівня доходів малих і середніх підприємств через розвиток обслуговуючої кооперації – одна із цілей проекту, котрий здійснюватиметься на Волині та території Брестської області відповідно упродовж року. Однак, першочергово, слід підвищити рівень знань малих і середніх сільгоспвиробників за цим напрямком, саме тому організовують подібні заходи.
- Наша мета – не агітувати вас створювати обслуговуючі кооперативи, а допомогти у їх створенні, якщо виявите таке бажання, - мовила координатор проекту. Своє чергою, наголосила, що основною проблемою виробництва сільгосппродукції у нашій країні є, власне, не сам процес її вирощування, а організація збуту.
Звучали тези щодо приведення самого процесу виробництва до норм та стандартів, яких вимагають закупники сільгосппродукції, укрупнення сільськогосподарських товариств тощо.
У порядку денному – інформація про державні та обласні Програми підтримки фермерського та особистого селянського господарства, котру представив Юрій Горбенко.
Потому, у рамках семінару, відбулося тематичне навчання за напрямком вирощування плодово-ягідних культур та ревеню, котре провела представник фірми «Полко» Анна Ткачук.
Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич розповів про досвід литовських сільгоспвиробників та фермерів в організації сільськогосподарських кооперативів. Корисними для присутніх були практичні поради фермера про основні напрямки діяльності, юридичні проблеми та перспективи створення СОК.
У рамках дискусії, представники Поворської сільської ради, місцеві аграрії обговорили Комплексну програму розвитку агропромислового комплексу територіальної громади.
Отож, захід видався інформативним, плідним на ідеї, тож, є надія, що принесе практичну користь для аграріїв та всіх мешканців Поворської громади.