До уваги населення!!!

Дата: 29.08.2022 11:24

Міністерство соціальної політики України, здійснивши аналіз звернень громадян України щодо механізму реалізації норм постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1040 „Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі” (далі – Порядок), зокрема, щодо:

- форм документів, необхідних для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі;

- організацій, які проводять навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі;

- порядку фінансування компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі;

- прийому заяв фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі та осіб, які потребують надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, укладення договору про надання соціальних послуг з догляду на професійній основ, призначення компенсації тощо; та з огляду на відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за створення умов для реалізації законодавчих прав громадян, у тому числі щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, просить провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців територіальних громад.

Листами Мінсоцполітики від 02.12.2021 № 20385/0/2-21/57 та від 14.12.2021 № 21038/0/2-21/57 надавалися відповідні роз’яснення та завдання для забезпечення реалізації Порядку.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 № 591 „Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 859 і від 6 жовтня 2021 р. № 1040”, затверджено форми:

заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на професійній основі, про потребу в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі;

договору про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі;

акта про надані соціальні послуги з догляду на професійній основі.

Варто зазначити, що відповідно до норм чинного законодавства з 31.12.2022 року в області буде припинено виплату компенсації для 0,3 тис. фізичних осіб, які надають соціальні послуги (постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558) та 2,5 тис. одержувачам щомісячну компенсацію, що була призначена, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)