Збережіть первоцвіт !

Дата: 22.02.2022 09:59

До уваги мешканців Поворської сільської ради!

На виконання листа Державної екологічної інспекції України від 15.02.2022р, «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу», Державна екологічна інспекція у Волинській області повідомляє Вас, що у весняний період триває торгівля ранньоквітучими об’єктами рослинного світу, в тому числі рослин занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна. Збирання даних ‘ видів рослин призводить до знищення їх популяцій. Реалізація червонокнижних видів рослин, а також конвалії звичайної відбувається на ринках та поза їх межами.

Відповідно до пунктів 3 та 8 частини 1 статті 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за: використанням та охороною земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів, а також за додержанням правил торгівлі.

Згідно із пунктом «ї» частини 1 статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Торгівля на ринках рослин занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських, заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках (наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002 № 57/188/84/105, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 за № 288/6576).

Також, частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ» торгівлю лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (конвалія звичайна), зібраних в порядку загального користування, заборонено.

Відповідальність за дане правопорушення передбачена частинами 1, 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства щодо реалізації ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі дикоростучих рослин, занесених до Червоної Книги України, просимо інформувати Державну екологічну інспекцію у Волинській області та органи Національної поліції у Волинській області.

Поворська сільська рада закликає всіх небайдужих громадян не залишати без уваги жодного факту торгівлі рідкісними видами рослин, а також не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь!