Ковельський район, Волинська область

На Івана, на Купала

Липень дарує нам дивовижні свята. Найцікавіше із них - свято Івана Купала, яке відзначається у ніч з 6 на 7 липня.

Це свято краси, молодості та очищення, воно символізує народження літнього  сонця Купала. На березі мальовничого озера села Пісочне, працівниками культури Поворської громади було організовано і проведено свято Івана  Купала. До свята готувались заздалегідь, діти і дорослі. Вивчали купальські пісні, звичаї, плели дівчата вінки. Але основне – приготувати опудала Марени та Купала. Персонажі свята уособлюють чоловіче (сонячне) та жіноче (водяне) божество.

Прикрашали дійство хороводи – танці різних  нечистих сил (відьом, русалок, водяників). Проводились різноманітні ігри, змагання.

Молодь парами перестрибувала через вогнище промовляючи : "Через вогонь стрибаю, сил набираю!"

А ще  люди вірять: якщо піти до лісу в ніч проти  Купала, то можна побачити, як цвіте папороть. Тому хто зірве квітку обов’язково пощастить знайти під землею скарб.

Хвилюючий момент свята – пускання на воду вінків, які дівчата сплели із польових квітів.

Вранці жителі поспішали походити по росі босоніж, бо існує легенда, що в день на Івана Купала можна зцілитися росою.